SİPARİŞ SİSTEMLERİNİN ÖDEME KAYDEDİCİ CİHAZLARLA BAĞLANTILI OLARAK KULLANILMASI ZORUNLULUĞU

Anasayfa / Haber ve Duyurular / SİPARİŞ SİSTEMLERİNİN ÖDEME KAYDEDİCİ CİHAZLARLA BAĞLANTILI OLARAK KULLANILMASI ZORUNLULUĞU

Maliye Bakanlığı Gelirler İdaresi Başkanlığının Resmi sitesinde yayınladığı son Kararname ve Duyuru ile bilgisayar ve sipariş alma programı kullanan işletmelerin Yeni Nesil Yazarkasalarla entegre çalışması ile ilgili son tarih 1 Nisan 2018'dir. Bu konuda yapılan en son duyuru GİB'in web sitesinde yayınlanmış ve linki aşağıda verilmiştir.
 
Beko ve Ingenico marka Yeni Nesil Yazarkasalarla kablolu ve kablosuz entegre bir şekilde çalışabilmektedir.


Entegrasyon yapmamış müşterilerinizi en kısa sürede yasal süreç ve kararname ile ilgili bilgilendirmeniz büyük önem taşımaktadır.

Detaylı bilgi için bizim ile irtibata geçebilirsiniz.


İyi  çalışmalar dileriz.

Detaylı Bilgi için;

https://ynokc.gib.gov.tr/UploadedFiles/Files/DUYURU_ENTEGRE_VE_BAGLANTI.pdf

PERAKENDE MAL VE HİZMET SATIŞLARINDA KULLANILAN SATIŞ UYGULAMA YAZILIMLARI, SİPARİŞ VE HARİCİ SİSTEMLERİN ÖDEME KAYDEDİCİ CİHAZLARLA BAĞLANTILI OLARAK KULLANILMASI ZORUNLULUĞU HAKKINDA DUYURU 06.03.2018 Bilindiği üzere; 30.09.2017 tarih ve 30196 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 483 Sıra No.lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği’nin “Harici donanım ve yazılımların ÖKC’lerle bağlantılı çalışma esasları” başlıklı 8 inci maddesine göre; perakende mal ve hizmet satışlarının gerçekleştirilmesinde yararlanılan satış uygulama yazılımları ile bunların üzerinde çalıştığı bilgisayar vb. donanımların (sipariş alma işlemlerinde kullanılan mobil el terminalleri ile sipariş bilgilerini gösteren ve mali geçerliği olmayan fiş veya belgeler üreten cihazlar dahil) eski nesil ve yeni nesil ÖKC’lerle 1/4/2018 tarihinden itibaren bağlantılı şekilde ( satış uygulama yazılımları veya harici donanımlar kullanılarak gerçekleştirilen her bir satış veya sipariş işleminin ÖKC’de mali değeri olan fişe dönüşmesini temin edecek şekilde) kullanılması zorunluluğu bulunmaktadır. Bu zorunluluğun yerine getirilmesi için, perakende mal ve hizmet satışlarında harici satış yazılım veya donanımlarını kullanan mükelleflerin bu yazılım ve donanım sistemlerinin ÖKC’lerle bağlantılı bir şekilde çalışmasını temin etmek için ilgili yazılım ve ÖKC firmalarını yetkili servislerine başvurması ve gerekli entegrasyon süreçlerinin ÖKC yetkili servisleri tarafından 1/4/2018 tarihinden önce gerçekleştirmiş olması gerekmektedir. Duyurulur.

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! (0544) 358 7 011

Copyright © 2019. Medyatvturkiye Her Hakkı Saklıdır.
Top